System słoneczny 3kw

System słoneczny 3kw

System słoneczny 3Kw jest kompaktową i niedrogą opcją dla małych i średnich domów z dużymi rachunkami. Systemy fotowoltaiczne 3kW najlepiej nadają się do średniej wielkości domów, w których mieszkają dwie do trzech osób. Sprawdzają się również w mniejszych domach o większym zużyciu energii.

Jeśli jesteś małym gospodarstwem domowym, które martwi się o wysokie rachunki za prąd, instalacja systemu słonecznego o mocy 3kW może być idealnym rozwiązaniem. Jest to niezawodne i opłacalne podejście oraz jeden z najlepszych systemów słonecznych dla małej rodziny w Australii.

3kW-Solar-System

application scenarios

1: Energia elektryczna dla gospodarstwa domowego dla 2-3 osób

2: Mała farma

3: Obszar zdalny

4: Awaryjne zasilanie w trybie gotowości

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Jest tak kompaktowy, że zmieści się prawie wszędzie. Mały wolnostojący system fotowoltaiczny, idealny do obszarów trudnych do zasilenia.

1: Czy system słoneczny o mocy 3kW jest odpowiedni dla mojego domu?

Absolutnie. Jeśli jesteś małą rodziną składającą się z dwóch do czterech osób w średniej wielkości domu, to system słoneczny o mocy 3kW jest dla Ciebie idealny.

Dach Twojego domu określi wielkość otrzymanego systemu fotowoltaicznego: im większy zainstalowany system, tym więcej energii produkuje.

Optymalne miejsce do zainstalowania paneli znajduje się na północnej części dachu. To również zadecyduje o tym, ile paneli możesz łącznie zainstalować.

System słoneczny o mocy 3kW będzie produkował około dwunastu jednostek energii dziennie (znanych jako kilowatogodziny lub kWh).

51.2v 50Ah Lifepo4 Battery

2: Ile paneli słonecznych znajduje się w systemie o mocy 3kW?

Typowy panel słoneczny ma moc 250-370 W, więc jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj paneli, będziesz musiał zainstalować łącznie osiem do dwunastu paneli, aby stworzyć system o mocy 3kW (3000 W).

battery storage system for home

Poniżej znajduje się tabela pokazująca, ile paneli będzie potrzebnych do stworzenia systemu o mocy 3kW, przy różnych mocach:

Zasilanie panelu

Ilość potrzebnych paneli

250

12

300

10

350

8.57

370

8.11

Często zadawane pytania: 3kW System Słoneczny

Instalacja systemu o mocy 3kW wymaga około 20m² dostępnej przestrzeni dachowej skierowanej na północ. Każdy panel ma wymiary około 160 cm × 100 cm.

Jeśli masz tyle wolnego miejsca, to dobrze trafiłeś!

Najlepiej jest ustawić system słoneczny tak, aby otrzymywał on bezpośrednie światło słoneczne. Możesz również poprosić instalatora solarnego o przyjazd i zbadanie wielkości i orientacji Twojego dachu. Mogą one określić, który rozmiar będzie pasował najlepiej.

Według CEC, jakość 3kW system słoneczny zainstalowany na dachu kosztuje około $2,800 – $5,600 w zależności od różnych czynników.

Cena systemu byłaby o $1300 wyższa niż ta przed zastosowaniem rabatów i zachęt. Powinieneś być uprawniony do około 1300 dolarów zwrotu, przynosząc swoje wydatki netto do około 4000 dolarów, gdy twój instalator twierdzi STCS.

W pozytywnym znaczeniu, koszt energii słonecznej spadł w ciągu roku.

Kwota, jaką zaoszczędzi właściciel domu, zależy od wielu czynników, takich jak:

1) Kiedy używasz prądu w domu.

2) Ilość energii elektrycznej, którą zużywasz.

3) Orientacja i wydajność paneli.

Dla większości domów, kiedy używasz prądu ma największy wpływ na to, ile możesz zaoszczędzić. Dlaczego tak jest?

Czas, w którym korzystasz z energii elektrycznej i kiedy jest ona produkowana, dyktuje, jak wiele cennej energii słonecznej wpływa do sieci, a nie do Twojego domu.

Oczekiwany czas zwrotu inwestycji w system o mocy 3 kW może wynosić zaledwie trzy lata. Będzie to zależało od kosztu systemu, miejsca zamieszkania i ilości zużywanej energii oraz stopy procentowej w przypadku finansowania systemu.

Jeśli nie eksportujesz energii, system zwróci się w mniej niż trzy lata, zakładając, że wydajesz 30 centów za kWh importowanej energii elektrycznej. Jeśli jednak będziesz eksportować energię do sieci, zaoszczędzisz mniej, a to wydłuży okres zwrotu.

System słoneczny o mocy 3 kW wytwarza około 12 kWh energii dziennie. Ilość ta jest uzależniona od średniego nasłonecznienia w danym rejonie, pogody oraz orientacji paneli słonecznych.

Ilość bezpośredniego światła słonecznego dostępna w miejscu zamieszkania jest podstawowym czynnikiem w obliczaniu ilości energii generowanej przez panele słoneczne, ponieważ pogoda i klimat wpływają na całkowitą ilość otrzymywanego światła słonecznego.

Dodatkowo, orientacja paneli słonecznych wpłynie na zdolność systemu do absorbowania bezpośredniego światła słonecznego.

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie zorientowałeś się, że 3kW to optymalna wielkość dla Twojego domu. Możliwe, że Twoje zużycie energii elektrycznej jest niskie lub że nie zużywasz dużo prądu w ciągu dnia.

Zastanów się, jakiego rozmiaru systemu słonecznego potrzebujesz i jakie są Twoje potrzeby energetyczne.

Jeśli mieszkasz w małym domu z niewielką ilością urządzeń, to wybierz mniejszy system; jednak zainstaluj większy system, jeśli Twoje potrzeby energetyczne są wyższe.

Istnieje wiele rozmiarów systemu do wyboru, w tym:

5kW System Słoneczny

6kW/6,6kW system słoneczny

8kW System Słoneczny

10kW System Słoneczny

 

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Aby dokładnie zaprojektować idealny system fotowoltaiczny poza siecią i przedstawić wycenę

Jakie są inne układy słoneczne?

Istnieje wiele rozmiarów systemów słonecznych do wyboru, w tym 3 kW, 5 kW, 6 kW, 6,6 kW, 8 kW, 10 kW, 15 kW, 20 kW i inne systemy wytwarzania energii słonecznej. Jednocześnie możemy również dostosować odpowiednie fotowoltaiczne systemy oświetleniowe do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

3kW System Słoneczny

5kW System Słoneczny

10kW System Słoneczny

15kW System Słoneczny

Jak zainstalować system 3 KW

Większość firm fotowoltaicznych jest w stanie zainstalować system dowolnej wielkości, ale będziesz chciał wybrać najlepszego instalatora fotowoltaicznego w Twojej okolicy do tego zadania. Wiele firm fotowoltaicznych zaoferuje bezpłatną konsultację domową lub ocenę lub przynajmniej jakąś bezpłatną wycenę opartą na specyfikę Twojego domu. Zalecamy uzyskanie wycen energii słonecznej od co najmniej trzech firm w celu porównania cen. I pamiętaj, aby zapytać o wszelkie rabaty, rabaty lub wyprzedaże, które firma może oferować.

Sprawdź naszą pracę

Kontakt

Telefon: + 86 18664768716
E-mail: info@lifepo4-energy.com
Room 411, No.26 Qinglan Street, Panyu District, Guangzhou,Guangdong ,China