System słoneczny 5kw

System słoneczny 5kw

System słoneczny o mocy 5kW to średniej wielkości system idealny dla domów rodzinnych, małych obiektów komercyjnych lub większych domów o mniejszym zużyciu energii.

Przygotowanie: 14 paneli słonecznych Tier 1, falownik 5kW zatwierdzony przez CEC, instalacja przez wykwalifikowanego sprzedawcę.

Wiadomo, że rachunki za energię elektryczną są dla wielu rodzin w krajach rozwiniętych wielkim wydatkiem, z którym muszą sobie radzić każdego miesiąca. Rosnące koszty taryfowe skłoniły wiele domów, biur i przedsiębiorstw komercyjnych do poszukiwania bardziej opłacalnych sposobów zasilania domu. System słoneczny o mocy 5kW jest doskonałą alternatywą i nadaje się do wielu domów.

Systemy 5kW mogą zapewnić więcej niż całkowite zużycie energii dla przeciętnego domu, co czyni je oczywistym i stosunkowo niedrogim sposobem na zmniejszenie rachunków za energię.

5kW-Solar-System

application scenarios

1: Energia elektryczna dla gospodarstwa domowego dla 2-3 osób

2: Mała farma

3: Obszar zdalny

4: Awaryjne zasilanie w trybie gotowości

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Jest tak kompaktowy, że zmieści się prawie wszędzie. Mały wolnostojący system fotowoltaiczny, idealny do obszarów trudnych do zasilenia.

1: Czy system słoneczny o mocy 5kW jest odpowiedni dla mojego domu?

System słoneczny o mocy 5kW jest odpowiedni dla średniej wielkości domów, w których rachunek za energię wynosi 400-600$ na kwartał. Określenie zapotrzebowania na energię w gospodarstwie domowym na podstawie liczby osób w domu może być zawodne, ale jako zasada kciuka, przeciętne 4-osobowe gospodarstwo domowe będzie najlepiej dopasowane do systemu 5kW.

Jeśli w Twoim domu nie ma klimatyzacji kanałowej, podgrzewanego basenu, ani nie używa się regularnie dużych urządzeń AGD, to system 5kW powinien pokryć Twoje potrzeby użytkowe. Jeśli masz dom wymagający energii i zużywasz więcej niż 20-30kW dziennie, większy system może być lepszym rozwiązaniem.

Może on wygodnie dostarczyć 20 kWh dziennie dla przeciętnego gospodarstwa domowego składającego się z czterech do pięciu osób.

Jeśli Twój dom ma dach skierowany na północ, wschód lub zachód i wystarczająco dużo miejsca, to system fotowoltaiczny o mocy 5 kW będzie odpowiedni dla Twojego domu.

51.2v 50Ah Lifepo4 Battery

2: Ile paneli słonecznych znajduje się w systemie o mocy 5kW?

Ilość paneli w systemie 5kW zależy od mocy i wielkości panelu. System o mocy 5kW produkuje 5000W mocy. Zatem liczba paneli pomnożona przez moc każdego z nich musi równać się 5000W. Średnio w systemie słonecznym jest od 13-20 paneli, w zależności od mocy samych paneli słonecznych.

Produkowane obecnie panele mają moc nawet 400 W.

 
battery storage system for home

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca średnią ilość paneli potrzebnych dla systemu 5kW w stosunku do mocy paneli:

Moc paneli

Ilość potrzebnych paneli

250

20

300

17

350

15

400

13

Im wyższa moc każdego panelu, tym mniej paneli będzie wymagał system o mocy 5kW.

Często zadawane pytania: 5kW System Słoneczny

Jeśli Twój dom nadaje się do instalacji solarnej, będziesz potrzebował 25 – 35 m² powierzchni dachu, aby zainstalować system słoneczny o mocy 5kW.

Panele słoneczne są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od firmy produkcyjnej, jak wspomnieliśmy powyżej.

Jeden panel ma wymiary 1,7m x 1m i składa się z 14 do 20 paneli, w zależności od mocy.

Możesz zaplanować instalację systemu słonecznego z 370 W na panel. W tym przypadku system słoneczny o mocy 5kW będzie składał się z 14 paneli słonecznych.

Jednak aby określić, czy Twój dach ma wystarczająco dużo miejsca, najpierw musisz wiedzieć, czy Twój dach nadaje się do instalacji solarnej, w tym czy ma wiele orientacji lub jest wykonany z niebezpiecznego materiału.

Poniższa tabela przedstawia średnie koszty paneli słonecznych na kW w niektórych krajach.

KrajKoszt za KW
Indie793 $
Chiny879 $
Kanada2,427 $ 
Rosja2,302 $
Japonia2,101 $
Afryka Południowa1,617 $
Australia1,554 $
Stany Zjednoczone1,549 $
Francja1,074 $
Niemcy1,113 $

Zatem przybliżony koszt systemu słonecznego o mocy 5kW w Niemczech powinien wynosić —$1113*5=$5565.

Podobnie, przybliżony koszt systemu słonecznego o mocy 5kW we Francji powinien wynosić—$1074*5=$5370.

Istnieją cztery ważne czynniki, które wpływają na koszt paneli słonecznych.

  • Hurtowe koszty sprzętu:Jako młody przemysł, fabryki były w stanie zautomatyzować procesy, zwiększyć skalę produkcji i logistyki oraz radykalnie obniżyć koszt jednego wata instalacji słonecznej.
  • rekompensaty: Aby zachęcić gospodarstwa domowe do wyboru energii słonecznej, Rząd, Rząd wdraża intrygujące polityki, aby przyciągnąć obywateli do wyboru energii słonecznej, takie jakThe Solar Rebates. Wprowadzenie lokalnych systemów rabatów słonecznych w szczególnie stanach miało dramatyczny wpływ na koszt energii słonecznej
  • Konkurencja i Tanie Solar: istnieją tysiące wykonawców do instalacji słonecznych. W związku z tym, marże zostały zmuszone do bardzo szczupły na rynku.

Średnio, system o mocy 5 kW zaoszczędzi przeciętnemu właścicielowi domu 56 521 dolarów w ciągu całego okresu użytkowania, przy czym średnie roczne oszczędności wyniosą 1 222,0 dolarów rocznie. Rzeczywista kwota, jaką właściciel domu zaoszczędzi, zależy od ilości energii wykorzystywanej w domu, orientacji paneli słonecznych i jakości systemu.

Dzieje się tak dlatego, że system słoneczny o mocy 5 kW wyprodukuje średnio 21 kWh dziennie; pomnóż to przez liczbę dni w miesiącu (30), a będzie to 630 kWh energii (21kWh×30=630kWh); pomnóż to przez liczbę dni w roku (365), a będzie to 7 200 kWh energii (21 kWh x 365 = 7 665 kWh).

Średnia cena energii elektrycznej w Niemczech wynosi 0,333 dolara za kWh dla gospodarstw domowych i 0,260 dolara dla firm. Teraz, jeśli twoje gospodarstwo domowe w jakiś sposób wykorzysta wszystkie 7 665 kWh energii wyprodukowanej przez system słoneczny w ciągu jednego roku, nadal osiągniesz roczną oszczędność w wysokości 2552,445 USD. Istnieją ceny energii elektrycznej w niektórych krajach. Jak widać, cena energii elektrycznej w tych krajach jest bardzo wysoka, więc energia słoneczna jest świetną alternatywą.

Nawet jeśli nie zabraknie całej produkowanej przez nie energii, to w dłuższej perspektywie można zaoszczędzić sporo pieniędzy ze względu na brak konieczności płacenia rachunków za prąd. Nie tylko w tych krajach, gdzie cena prądu jest wysoka.

Liczba ta zależy jednak od miejsca zamieszkania, kosztów energii elektrycznej, taryfy gwarantowanej oraz dziennego zużycia energii.

Aby określić, jak długo potrwa spłata systemu, należy obliczyć całkowitą wartość pieniężną energii wyprodukowanej przez system w skali roku i podzielić koszt systemu przez tę liczbę.

Można to zrobić poprzez ustalenie, jaki jest koszt energii elektrycznej, ile jej wyeksportujesz i wykorzystasz w domu oraz jakie są Twoje dzienne oszczędności. 

System słoneczny o mocy 5kW wytwarza średnio 21kWh energii dziennie. Rzeczywista ilość energii wytwarzanej przez system słoneczny o mocy 5kW w danym dniu zależy od średniego nasłonecznienia w danym miejscu, pogody oraz orientacji paneli słonecznych.

Szczytowa godzina słoneczna to równoważna ilość słońca otrzymywana w środku dnia. Jeśli światło słoneczne jest bliższe spędzeniu 4,2 godziny w słońcu w ciągu południa. System o mocy 5kW będzie wytwarzał 5kW mocy w każdej godzinie szczytowej, więc w ciągu 4,2 szczytowych godzin słonecznych system będzie wytwarzał około 21kWh (4,2*5kW=21kW).

Ilość bezpośredniego światła słonecznego dostępnego w danej lokalizacji jest głównym problemem przy obliczaniu ilości energii generowanej przez panele słoneczne, ponieważ pogoda i klimat wpływają na całkowitą ilość światła słonecznego pochłanianego przez panele. Na przykład, chmury lub pochmurna pogoda mogą drastycznie zmniejszyć produkcję systemu.

Wysokiej jakości systemy słoneczne o mocy 5kW posiadają gwarancję na co najmniej 25 lat, a szacowany okres eksploatacji to 30 lat. Nie oznacza to, że po 25 latach system przestanie produkować energię. Po prostu nie będzie już tak wydajny energetycznie jak wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że panele z czasem ulegają degradacji ze względu na ekspozycję na ciepło i światło słoneczne. Jest to określane jako degradacja wywołana światłem i podwyższoną temperaturą. Panele wyższej jakości są bardziej odporne na tę degradację i dłużej zachowują swoją szczytową formę.

Raport National Renewable Energy Laboratory (NREL) z 2012 roku pokazuje, że panele słoneczne ulegają degradacji średnio o 0,8% rocznie. Tak długo, jak siły zewnętrzne nie uszkodzą panelu, system będzie Ci służył przez 25 do 40 lat. Oczekuje się, że w 25 roku panel słoneczny będzie działał na poziomie 80% swojej pierwotnej wydajności.

Należy również wziąć pod uwagę degradację inwertera. Inwertery słoneczne dla mieszkańców mają krótszą żywotność. Ich żywotność wynosi zazwyczaj około 10-15 lat (z gwarancją 5-10 lat). Oznacza to, że będziesz musiał wymienić swój falownik słoneczny wcześniej niż rzeczywiste panele.

Możesz przedłużyć żywotność i wydajność systemu słonecznego poprzez odpowiednią konserwację i czyszczenie.

System słoneczny o mocy 5kW jest z pewnością wystarczająco mocny, aby zaspokoić przeciętne potrzeby elektryczne cztero-pięcioosobowego gospodarstwa domowego.

Jednak kompatybilność mocy zależy od:

Usług komunalnych i urządzeń domowych, które zużywają energię, a zatem określają maksymalne zużycie energii w Twoim gospodarstwie domowym.

Twojego stylu życia. Jeśli pracujesz w domu, będziesz zużywał energię przez cały dzień, w przeciwieństwie do pracy, w której możesz wyłączyć zasilanie do czasu powrotu z pracy.

Wszelkie pojazdy elektryczne, które posiadasz. Jeśli masz Teslę lub planujesz ją kupić, system słoneczny o mocy 5kW nie wystarczy do zasilania zarówno samochodu, jak i gospodarstwa domowego.

Twoje średnie dzienne zużycie energii w okresie letnim i zimowym.

Kompatybilność mocy systemu słonecznego zależy od wyżej wymienionych czynników i tego, jak się one mają do instalacji w Twojej okolicy.

Aby zrozumieć, czy system o mocy 5kW może zasilić Twój dom, należy podzielić średnie dzienne zużycie energii przez lokalny szczyt godzin słonecznych. Średnie dzienne zużycie można znaleźć na rachunku za energię elektryczną.

Średnie dzienne zużycie (kWh) / lokalny szczyt godzin słonecznych=Twój zalecany rozmiar systemu słonecznego. Po raz kolejny jest to, ponieważ system będzie produkować czasy lokalnego szczytu godziny słońca jego rozmiar w mocy na dzień.

Jeśli kilowat na godzinę wyświetlany na domowym rachunku za energię elektryczną pokazuje, że zużywasz 20 kWh dziennie, a szczytowa godzina słońca to 4 godziny, system słoneczny 5kW będzie wystarczający. Wszystko, co przekracza 20 kWh dziennie, oznacza, że nie będzie wystarczające.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak.

Instalacja systemów magazynowania akumulatorów z systemem słonecznym o mocy 5kW pozwoli Ci na wykorzystanie większej ilości wyprodukowanej energii.

Według raportów, zainstalowanie akumulatora o pojemności 4 kWh z systemem słonecznym o mocy 5kW do codziennego użytku może zwiększyć ilość samodzielnie wygenerowanej energii słonecznej zużywanej przez gospodarstwo domowe z 30% do 60%.

Jest to znaczny wzrost ilości samodzielnie generowanej energii słonecznej.

Jednak to, czy powinieneś zainstalować baterię, zależy od Twojego budżetu, zużycia energii i nie tylko.

Jeśli planujesz zmniejszyć swój ślad węglowy, zaoszczędzić pieniądze lub zmniejszyć domowe rachunki za energię elektryczną, instalacja baterii z systemem 5kW jest doskonałym pierwszym krokiem. Ale powinieneś również rozważyć dodatkowy koszt instalacji baterii, okres zwrotu kosztów i ile prawdopodobnie zaoszczędzisz w czasie.

Kilka rzeczy do rozważenia przed pójściem słonecznym są dostępne miejsce, potrzeby energetyczne, koszty i twoje ogólne cele instalacji systemu słonecznego.

Mniejszy system będzie produkował mniej energii elektrycznej niż większy. Jeśli jesteś dwuosobowym gospodarstwem domowym o niskim zużyciu energii, mniejszy system o mocy 5 kW będzie wystarczający do codziennego użytku.

Ale jeśli chcesz mieć system, który będzie generował dodatkową moc, a może planujesz kupić samochód elektryczny w najbliższej przyszłości. W obu sytuacjach lepszy będzie większy system.

Koszt jest również ważnym czynnikiem, ponieważ większe systemy słoneczne będą kosztować więcej niż mniejsze systemy słoneczne, wpływając na okres zwrotu inwestycji.

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Aby dokładnie zaprojektować idealny system fotowoltaiczny poza siecią i przedstawić wycenę

Jakie są inne układy słoneczne?

Istnieje wiele rozmiarów systemów słonecznych do wyboru, w tym 3 kW, 5 kW, 6 kW, 6,6 kW, 8 kW, 10 kW, 15 kW, 20 kW i inne systemy wytwarzania energii słonecznej. Jednocześnie możemy również dostosować odpowiednie fotowoltaiczne systemy oświetleniowe do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

3kW System Słoneczny

8kW System Słoneczny

10kW System Słoneczny

15kW System Słoneczny

Jak zainstalować system 5 KW

Większość firm fotowoltaicznych jest w stanie zainstalować system dowolnej wielkości, ale będziesz chciał wybrać najlepszego instalatora fotowoltaicznego w Twojej okolicy do tego zadania. Wiele firm fotowoltaicznych zaoferuje bezpłatną konsultację domową lub ocenę lub przynajmniej jakąś bezpłatną wycenę opartą na specyfikę Twojego domu. Zalecamy uzyskanie wycen energii słonecznej od co najmniej trzech firm w celu porównania cen. I pamiętaj, aby zapytać o wszelkie rabaty, rabaty lub wyprzedaże, które firma może oferować.

Sprawdź naszą pracę

Kontakt

Telefon: + 86 18664768716
E-mail: info@lifepo4-energy.com
Room 411, No.26 Qinglan Street, Panyu District, Guangzhou,Guangdong ,China