System słoneczny 6kw

System słoneczny 6kw

Instalacje 6kW (i 6.6 kW) systemów słonecznych stały się coraz częstszym widokiem na dachach w Australii w 2022 roku, głównie ze względu na trwający spadek kosztów komponentów energii słonecznej, wciąż hojne dotacje i taryfy gwarantowane.

6kW lub teraz częściej 6.6 kW systemy słoneczne stają się coraz bardziej popularne, dzięki kilku czynnikom, w tym ich przystępności, duży rozmiar i łatwość zatwierdzenia, jeśli chodzi o podłączenie do sieci.

System słoneczny o mocy 6 kW składa się z 15-24 paneli słonecznych o dziennej produkcji 18-25 kWh, co wystarcza do zasilania większości domów. Koszty instalacji wahają się w granicach 5.200$ – 8.700$, ale ten system pozwoli Ci zaoszczędzić 950$ – 2.000$ rocznie i charakteryzuje się 4-letnim okresem zwrotu.

System słoneczny 6kW jest jednym z najbardziej popularnych rozmiarów systemu dla większości właścicieli domów.

Zajmiemy się tym pytaniem w tym dogłębnym przeglądzie systemu słonecznego 6kW, zapewniając wszystko, co musisz wiedzieć o jego kosztach, funkcjach i potencjale oszczędności.

Przygotowanie: 17 paneli słonecznych Tier 1, falownik 5kW zatwierdzony przez CEC, instalacja przez wykwalifikowanego sprzedawcę.

6kW Solar System

application scenarios

1: Energia elektryczna dla gospodarstwa domowego dla 2-3 osób

2: Mała farma

3: Obszar zdalny

4: Awaryjne zasilanie w trybie gotowości

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Jest tak kompaktowy, że zmieści się prawie wszędzie. Mały wolnostojący system fotowoltaiczny, idealny do obszarów trudnych do zasilenia.

1: Czy system słoneczny o mocy 6kW jest odpowiedni dla mojego domu?

W zależności od lokalizacji, system słoneczny o mocy 6kW produkuje od 18kWh do 25kWh energii elektrycznej dziennie.

Ta wydajność słoneczna zaspokaja potrzeby większości przeciętnych domów. Jeśli jesteś przeciętną rodziną składającą się z dwóch dorosłych i do dwójki dzieci, która zużywa około 20kWh energii elektrycznej dziennie, system słoneczny o mocy 6kW lub 6,6 kW jest idealny. Jeśli jesteś właścicielem basenu lub klimatyzacji kanałowej, możesz chcieć poszukać większego systemu, takiego jak system 8kW lub 10kW. Lub jeśli zużywasz mniej energii niż przeciętne gospodarstwo domowe, system 3kW może być bardziej odpowiedni.

Lifepo4 Battery 51.2v 100Ah

2: Ile paneli słonecznych znajduje się w systemie o mocy 6kW?

To ile paneli potrzebujesz do systemu słonecznego o mocy 6kW zależy od mocy twoich paneli słonecznych. Jednak będzie to w zakresie 15-24 paneli.

battery storage system for home

Panele słoneczne różnią się mocą. Jednak te najczęściej używane w zastosowaniach domowych mają moc od 250 W do 400 W. Wielkość systemu słonecznego opiera się na liczbie paneli użytych w instalacji. Na przykład, aby uzyskać system słoneczny o mocy 6kW można wybrać jedną z opcji w poniższej tabeli:

Zasilanie panelu

Ilość potrzebnych paneli

250

24

300

20

350

17

400

15

Często zadawane pytania: 6kW System Słoneczny

Ilość miejsca na dachu potrzebnego do zainstalowania systemu 6kW zależy od mocy systemu paneli słonecznych. Jednak w przypadku mieszkaniowych paneli słonecznych o mocy 250-400W, będziesz potrzebował 33,6-44,2m2Używanie paneli słonecznych o niskiej mocy wymaga większej ilości paneli i przestrzeni dachowej.

Cena systemu słonecznego o mocy 6kW jest bardzo zróżnicowana. Koszt systemu o mocy 6kW wykorzystującego komponenty wysokiej jakości, który jest profesjonalnie zainstalowany, będzie generalnie wahał się w granicach $5,200-$8,700 na początku 2022 roku. Ten przedział cenowy uwzględnia dotację na energię słoneczną.

Niektóre z czynników, które wpływają na to, ile zapłacisz za system 6kW obejmują:

Jakość użytych produktów. Jeśli używasz komponentów dobrej jakości, system będzie kosztował więcej.

 Opłaty za instalację solarną. Bardziej wymagająca instalacja i wysokie stawki instalatorów mogą zwiększyć ceny twojego systemu.

Zachęty słoneczne i roszczenia rabatowe. Ubieganie się o więcej zachęt zmniejsza ogólny koszt.

Oszczędności z systemu słonecznego o mocy 6kW w ciągu jednego roku wynoszą zazwyczaj od 850 do 1800 dolarów. Wspaniała wiadomość jest taka, że w ciągu całego życia można zaoszczędzić 45 000 dolarów lub więcej!

Oszczędności te pochodzą z oszczędności rachunków za energię oraz kredytów feed-in-tariff. Wiele zmiennych wpływa na obliczenie tych oszczędności:

1. Oszczędności w rachunkach za energię:

Kiedy przejdziesz na energię słoneczną, nie będziesz już zakładnikiem wysokich rachunków za prąd. Wytwarzając i zużywając własną energię, Twoje rachunki za prąd zauważalnie spadną.

Oszczędności na rachunkach za energię elektryczną to kwota, którą zapłaciłbyś za prąd, ale nie płacisz już dzięki energii słonecznej. Tak więc, im wyższe zużycie i stawka za energię elektryczną, tym więcej zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną.

2. Kredyty w ramach Feed-in tariff:

Taryfa gwarantowana to kwota, którą otrzymujesz za nadwyżkę energii elektrycznej, którą wysyłasz do sieci.

Przechodząc na system słoneczny, będą czasy, kiedy Twój system będzie produkował więcej energii elektrycznej niż potrzeba. Jeśli nie masz akumulatorów do przechowywania nadwyżki energii, to wszystko pójdzie na marne. Alternatywą jest wysłanie jej do sieci za pewne kredyty.

Sprzedawcy energii oferują różne taryfy gwarantowane. Im wyższa taryfa gwarantowana za nadwyżkę energii elektrycznej, tym większa użyteczność systemu słonecznego.

Okres zwrotu inwestycji w system słoneczny o mocy 6 kW wynosi od 4 do 6 lat. Okres zwrotu z inwestycji to liczba lat potrzebna do osiągnięcia progu rentowności lub do pokrycia kosztów instalacji przez zwrot z inwestycji (ROI).Kiedy inwestujesz w system o mocy 6kW, Twój zwrot z inwestycji stanowi oszczędność kosztów. Po prostu czas zwrotu inwestycji to czas, w którym oszczędności z systemu zwracają koszty instalacji.

Różne czynniki mogą obniżyć koszty systemu słonecznego lub skrócić czas zwrotu inwestycji. Do czynników tych należą:

 •  Koszt instalacji. Im więcej zapłacisz za swój system, tym dłuższy będzie czas jego zwrotu. Rozważmy system o mocy 6 kW, który pozwala zaoszczędzić 1200 dolarów rocznie; czas zwrotu wyniesie 4,5 roku, jeśli system kosztuje 5400 dolarów. Jeśli system kosztuje 8 000 USD, czas zwrotu wyniesie 7 lat.
 •  Zachęty/subwencje związane z energią słoneczną. Jeśli kwalifikujesz się do wyższych zachęt, cena instalacji solarnej będzie niższa.
 • Zużycie energii. Im więcej energii zużywasz codziennie, tym więcej zaoszczędzisz, jeśli przejdziesz na energię słoneczną.
 •  Stawka za energię elektryczną. Im wyższa stawka za energię elektryczną, tym więcej zaoszczędzisz dzięki energii słonecznej. Jest to sprzeczne z tradycyjnymi opłatami za energię elektryczną w ciągu ostatniej dekady, gdzie stawki stale rosły.
 • Feed-in tariff. Zyskasz więcej na swoim systemie, jeśli otrzymasz wyższe stawki FiT.
 •  Lokalizacja. Im bardziej nasłoneczniona lokalizacja, tym więcej energii wyprodukuje Twój system. Możesz zwiększyć własne zużycie energii elektrycznej, aby obniżyć rachunki za prąd, lub importować więcej energii elektrycznej do sieci, aby uzyskać dodatkowe kredyty.

W zależności od kilku czynników, rzeczywista moc systemu słonecznego o mocy 6kW będzie się różnić. Do tych zmiennych należą:

 •  
 • Lokalizacja i klimat lokalny
 •  Orientacja i kąt nachylenia układu paneli słonecznych
 • Czy panele są zacienione
 • Wydajność poszczególnych komponentów (przede wszystkim paneli i inwertera)

Lokalizacja jest jednym z głównych czynników decydujących o wydajności systemu słonecznego, ponieważ ilość promieni słonecznych padających na panele słoneczne bezpośrednio wpływa na wydajność systemu.

Jednak typowe systemy słoneczne o mocy 6kW produkują 18-25kWh energii elektrycznej dziennie. Lub około 6-8,5 MW rocznie.

System słoneczny o mocy 6kW produkuje wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania większości przeciętnych domów.

Przeciętne gospodarstwo domowe zużywa około 20kWh energii elektrycznej dziennie. Ale system 6kW produkuje między 18-25kWh energii elektrycznej (w zależności od lokalizacji). Tak więc system 6kW jest dobrym wyborem.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Produkcja systemu słonecznego o mocy 6kW znacznie przewyższa zużycie, gdy panele są aktywne, więc dodanie magazynów akumulatorów jest opłacalne.

Firma QH Technology produkowała różne specyfikacje akumulatorów. Najczęściej spotykane są 48V o pojemności 100Ah lub 200Ah. Oto ich parametry:

48 volt lifepo4 battery Of Various Capacities

Zainstalowanie systemu magazynowania akumulatorów z systemem słonecznym o mocy 6kW pozwoli Ci wykorzystać więcej wyprodukowanej energii. Ale to, czy powinieneś zainstalować akumulator, zależy od Twojego budżetu, zużycia energii i nie tylko.

Jeśli planujesz zmniejszyć swój ślad węglowy, zaoszczędzić pieniądze lub zmniejszyć domowe rachunki za energię elektryczną, instalacja akumulatora z systemem 6kW jest doskonałym pierwszym krokiem. Ale powinieneś również rozważyć dodatkowy koszt instalacji baterii, okres zwrotu kosztów oraz to, ile prawdopodobnie zaoszczędzisz w czasie.

Ale czekaj, pomyśl trochę więcej – pomyśl o 6,6kW. Pozwól mi wyjaśnić – jeśli Twój dom jest zasilany prądem jednofazowym, to powinieneś zaopatrzyć się w co najmniej 5kW inwerter i 6,6kW paneli słonecznych.

To może wydawać się dziwne i jeden wyciągnąłem z kapelusza. Zasadniczo, konfiguracja 6,6kW daje ci wielki bang for buck w kategoriach kilowatów dla twoich dolarów. A jeśli dostajesz dobry feed in tariff (10c za kilowatogodzinę lub więcej), system słoneczny 6,6kW będzie absolutnie, na wszystkich liczbach, które uruchomiłem, daje wielki zwrot z inwestycji.

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Aby dokładnie zaprojektować idealny system fotowoltaiczny poza siecią i przedstawić wycenę

Jakie są inne układy słoneczne?

Istnieje wiele rozmiarów systemów słonecznych do wyboru, w tym 3 kW, 5 kW, 6 kW, 6,6 kW, 8 kW, 10 kW, 15 kW, 20 kW i inne systemy wytwarzania energii słonecznej. Jednocześnie możemy również dostosować odpowiednie fotowoltaiczne systemy oświetleniowe do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

3kW System Słoneczny

5kW System Słoneczny

10kW System Słoneczny

15kW System Słoneczny

Jak zainstalować system 6 KW

Większość firm fotowoltaicznych jest w stanie zainstalować system dowolnej wielkości, ale będziesz chciał wybrać najlepszego instalatora fotowoltaicznego w Twojej okolicy do tego zadania. Wiele firm fotowoltaicznych zaoferuje bezpłatną konsultację domową lub ocenę lub przynajmniej jakąś bezpłatną wycenę opartą na specyfikę Twojego domu. Zalecamy uzyskanie wycen energii słonecznej od co najmniej trzech firm w celu porównania cen. I pamiętaj, aby zapytać o wszelkie rabaty, rabaty lub wyprzedaże, które firma może oferować.

Sprawdź naszą pracę

Kontakt

Telefon: + 86 18664768716
E-mail: info@lifepo4-energy.com
Room 411, No.26 Qinglan Street, Panyu District, Guangzhou,Guangdong ,China