System słoneczny o mocy 8kw

System słoneczny o mocy 8kw

System słoneczny o mocy 8kW jest idealny dla dużych gospodarstw domowych o ponadprzeciętnych wydatkach na energię. Jest również idealny do niewielkich zastosowań komercyjnych ze względu na swoją doskonałą moc.

System słoneczny o mocy 8kW to idealny wybór dla większości domów. Jego stosunek ceny do wydajności jest najważniejszym powodem jego popularności.

Ogólnie rzecz biorąc, system tej wielkości będzie produkował wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie domu na energię elektryczną. System słoneczny o mocy 8 kW – plasujący się pomiędzy górną granicą 15 kW a niezwykle popularnymi systemami słonecznymi o mocy 6,6 kW – byłby idealnym rozwiązaniem dla domu o nieco wyższym niż przeciętne zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

8kW Solar System

application scenarios

1: Energia elektryczna dla gospodarstwa domowego dla 2-3 osób

2: Mała farma

3: Obszar zdalny

4: Awaryjne zasilanie w trybie gotowości

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Jest tak kompaktowy, że zmieści się prawie wszędzie. Mały wolnostojący system fotowoltaiczny, idealny do obszarów trudnych do zasilenia.

1: Czy system słoneczny o mocy 8kW jest odpowiedni dla mojego domu?

Przemysł słoneczny oferuje szereg systemów słonecznych, z których każdy różni się ilością generowanej energii. System słoneczny o mocy 8kW to najlepszy wybór dla dużych gospodarstw domowych lub małych firm.

Jeśli rozważasz system słoneczny, pomyśl o wielkości swojego gospodarstwa domowego. Jakie są Twoje średnie miesięczne wydatki na energię? Duża liczba używanych urządzeń elektrycznych może wymagać dodatkowego przechowywania baterii.

8kW to rozbudowany system słoneczny o mocy wystarczającej do zaspokojenia potrzeb dużych gospodarstw domowych. Załóżmy, że uruchamiasz w swoim domu kilka urządzeń elektrycznych, takich jak system klimatyzacji z odwróconym obiegiem, pralki, suszarki itp. W takim przypadku bardziej prawdopodobne jest, że skorzystasz z systemu słonecznego o mocy 8kW.

A jeśli Twoje rachunki za prąd zwykle przekraczają 500 dolarów co cztery miesiące, instalacja solarna o mocy 8kW pomoże Ci usprawnić budżet na energię elektryczną.

Lifepo4 51.2V 200AH Battery Pack

2: Ile paneli słonecznych znajduje się w systemie o mocy 8kW?

Typowy panel słoneczny ma moc 250-400 W, więc jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj paneli, będziesz musiał zainstalować łącznie osiem do dwunastu paneli, aby stworzyć system o mocy 8kW (8000 W).

battery storage system for home

Poniżej znajduje się tabela pokazująca, ile paneli będzie potrzebnych do stworzenia systemu o mocy 8kW, przy różnych mocach:

Zasilanie panelu

Ilość potrzebnych paneli

250

32

300

27

350

23

400

20

Często zadawane pytania: 8kW System Słoneczny

Średnio koszt systemu słonecznego o mocy 8 kW waha się od 6 tys. do 12 tys. dolarów, przy czym ceny dostosowują się znacznie do jakości systemu i instalacji.

Koszt systemu słonecznego o mocy 8 kW w Australii zależy od:

              Twoje zużycie energii,

               ilość energii, którą sprzedajesz do sieci,

               taryfy gwarantowane, które płacą Twoi sprzedawcy energii elektrycznej,

               ilość samodzielnie wyprodukowanej energii, którą zużywasz.

Rada czystej energii nie podaje ceny dla systemu 8kW. Ale sugerują, że system 10kw jest w zakresie od 7600 do 14100 dolarów.

W oparciu o szacunki, system słoneczny o mocy 8kW prawdopodobnie pozwoli Ci zaoszczędzić 3.500$ na rocznym rachunku za energię elektryczną. Twoje potencjalne oszczędności zaczynają się już następnego dnia od instalacji solarnej.

Istnieje więcej niż jedna metoda oszczędzania dzięki systemowi słonecznemu. Po pierwsze, możesz zaoszczędzić produkując własną energię elektryczną i płacąc mniej za energię z sieci. Po drugie, możesz sprzedać nadmiar energii słonecznej, którą generujesz do systemu, aby zmniejszyć swoje rachunki netto.

Możesz zaoszczędzić gdzieś około 3500 dolarów z rocznych wydatków na energię elektryczną. To oznacza 850 dolarów w kwartalnym cyklu rozliczeniowym i 30 do 35 dolarów miesięcznie. Jednak twoje potencjalne oszczędności są silnie uzależnione od:

  • Twoje zużycie energii,
  • ilość energii sprzedawanej do sieci,
  • taryfy gwarantowane, które płacą Twoi sprzedawcy energii elektrycznej
  • ilość samodzielnie wyprodukowanej energii, którą zużywasz.

Aby zmaksymalizować swoje potencjalne oszczędności, należy zużywać jak najwięcej energii elektrycznej wytworzonej przez słońce, ograniczając zużycie energii z sieci. W ten sposób można zaoszczędzić do 22-28 centów na każdej zużytej kWh energii słonecznej. Podane indeksy cenowe zawierają podatek GST.

Jaki jest średni okres zwrotu inwestycji w system słoneczny o mocy 8 kW?

Średni okres zwrotu inwestycji to czas, w którym spodziewasz się uzyskać całkowity zwrot z inwestycji. Dla systemu słonecznego o mocy 8 kW, okres zwrotu wynosi średnio 3,24 roku po instalacji paneli słonecznych.

Twoje oszczędności z systemem słonecznym PV zaczynają się od dnia jego instalacji. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek dotyczących maksymalizacji oszczędności z energii słonecznej, możesz spodziewać się średniego okresu zwrotu wynoszącego od 3 do 5 lat.

Jeśli Twój dom nadaje się do instalacji solarnej, będziesz potrzebował 30-40 m² powierzchni dachu, aby zainstalować system słoneczny o mocy 8 kW.

Panele słoneczne są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od firmy produkcyjnej, jak wspomnieliśmy powyżej.

Panel ma wymiary 1,7 m x 1 m i składa się z 20 do 25 paneli, w zależności od mocy.

Możesz zaplanować instalację systemu słonecznego z 370 W na panel. W tym przypadku system słoneczny o mocy 8 kW będzie składał się z 22 paneli słonecznych.

Jednak aby określić, czy Twój dach ma wystarczająco dużo miejsca, najpierw musisz wiedzieć, czy Twój dach nadaje się do instalacji solarnej, w tym czy ma wiele orientacji lub jest wykonany z niebezpiecznego materiału.

Kilka rzeczy do rozważenia przed pójściem słonecznym są dostępne miejsce, potrzeby energetyczne, koszty i twoje ogólne cele instalacji systemu słonecznego.

Mniejszy system będzie produkował mniej energii elektrycznej niż większy. Jeśli jesteś dwuosobowym gospodarstwem domowym o niskim zużyciu energii, mniejszy system o mocy 5 kW będzie wystarczający do codziennego użytku.

Ale jeśli chcesz mieć system, który będzie generował dodatkową moc, a może planujesz kupić samochód elektryczny w najbliższej przyszłości. W obu sytuacjach lepszy będzie większy system.

Koszt jest również ważnym czynnikiem, ponieważ większe systemy słoneczne będą kosztować więcej niż mniejsze systemy słoneczne, wpływając na okres zwrotu inwestycji.

Średnio, system o mocy 8 kW zaoszczędzi przeciętnemu właścicielowi domu 56 521 dolarów w ciągu całego okresu użytkowania, przy średnich rocznych oszczędnościach w wysokości 1 222,0 dolarów rocznie. Rzeczywista kwota, jaką właściciel domu zaoszczędzi, zależy od ilości energii elektrycznej wykorzystywanej w domu, orientacji paneli słonecznych oraz jakości systemu.

Dzieje się tak dlatego, że system słoneczny o mocy 8 kW wytwarza średnio 24 kWh dziennie; pomnożone przez liczbę dni w miesiącu (30), daje to 720 kWh energii (24kWh×30=720kWh); pomnożone przez liczbę dni w roku (365), daje to 8500 kWh energii (24 kWh x 365 = 8760 kWh).

Średnia cena energii elektrycznej w Niemczech wynosi 0,333 dolara za kWh dla gospodarstw domowych i 0,260 dolara dla firm. Teraz, jeśli Twoje gospodarstwo domowe w jakiś sposób wykorzysta wszystkie 8500 kWh energii wyprodukowanej przez system słoneczny w ciągu jednego roku, nadal osiągniesz roczne oszczędności w wysokości 2830,50 USD. Istnieją ceny energii elektrycznej w niektórych krajach. Jak widać, cena energii elektrycznej w tych krajach jest bardzo wysoka, więc energia słoneczna jest świetną alternatywą.

Nawet jeśli nie zabraknie całej mocy, którą produkują, to i tak można zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie ze względu na brak konieczności płacenia rachunków za prąd. Nie sam w tych krajach o wysokiej cenie energii elektrycznej.

Wysokiej jakości systemy słoneczne o mocy 8 kW objęte są gwarancją na co najmniej 25 lat, a ich żywotność szacowana jest na 30 lat. Nie oznacza to, że po 25 latach system przestanie produkować energię. Po prostu nie będzie już tak wydajny energetycznie jak wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że panele z czasem ulegają degradacji ze względu na ekspozycję na ciepło i światło słoneczne. Jest to określane jako degradacja wywołana światłem i podwyższoną temperaturą. Panele wyższej jakości są bardziej odporne na tę degradację i dłużej zachowują swoją szczytową formę.

Raport National Renewable Energy Laboratory (NREL) z 2012 roku pokazuje, że panele słoneczne ulegają degradacji średnio o 0,8% rocznie. Tak długo, jak siły zewnętrzne nie uszkodzą panelu, system będzie Ci służył przez 25 do 40 lat. Oczekuje się, że w 25 roku panel słoneczny będzie działał na poziomie 80% swojej pierwotnej wydajności.

Należy również wziąć pod uwagę degradację falownika. Inwertery słoneczne dla mieszkańców mają krótszą żywotność. Ich żywotność wynosi zazwyczaj około 10-15 lat (z gwarancją 5-10 lat). Oznacza to, że będziesz musiał wymienić swój falownik słoneczny wcześniej niż rzeczywiste panele.

Możesz przedłużyć żywotność i wydajność systemu słonecznego poprzez odpowiednią konserwację i czyszczenie.

System słoneczny o mocy 8 kW jest z pewnością wystarczająco wydajny, aby zaspokoić przeciętne potrzeby elektryczne gospodarstwa domowego składającego się z czterech do pięciu osób.

Jednak kompatybilność mocy zależy od:

  • Urządzenia komunalne i domowe, które zużywają energię, a więc określają maksymalne zużycie prądu w gospodarstwie domowym.
  • Twój styl życia. Jeśli pracujesz w domu, będziesz zużywał prąd przez cały dzień, w przeciwieństwie do pracy, gdzie możesz wyłączyć zasilanie do czasu powrotu z pracy.
  • Wszelkie posiadane przez Ciebie pojazdy elektryczne. Jeśli masz Teslę lub planujesz ją kupić, system słoneczny o mocy 8 kW nie wystarczy do zasilania zarówno samochodu, jak i gospodarstwa domowego.
  • Twoje średnie dzienne zużycie energii w okresie letnim i zimowym.

Twój system słoneczny kompatybilność mocy zależy od wyżej wymienionych czynników i jak te wyrównać do instalacji w Twojej okolicy.

Aby zrozumieć, czy system 8 kW może zasilić Twój dom, podzielisz swoje średnie dzienne zużycie przez lokalną szczytową godzinę słońca. Średnie dzienne zużycie można znaleźć na rachunku za energię elektryczną.

Średnie dzienne zużycie (kWh) / lokalny szczyt godzin słonecznych=Twój zalecany rozmiar systemu słonecznego. Po raz kolejny jest to, ponieważ system będzie produkować czasy lokalnego szczytu godziny słońca jego rozmiar w mocy na dzień.

Jeśli kilowat na godzinę wyświetlany na domowym rachunku za energię elektryczną pokazuje, że zużywasz 20 kWh dziennie, a szczytowa godzina słońca to 4 godziny, system słoneczny o mocy 8 kW będzie wystarczający. Wszystko powyżej 20 kWh zużycia na dzień sugeruje, że nie będzie wystarczający.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak.

Instalacja akumulatorów w systemie słonecznym o mocy 8 kW pozwoli Ci wykorzystać więcej wyprodukowanej energii.

Według raportów, zainstalowanie akumulatora o pojemności 8 kWh z systemem słonecznym o mocy 6 kW do codziennego użytku może zwiększyć ilość samodzielnie wygenerowanej energii słonecznej zużywanej przez gospodarstwo domowe z 30% do 60%.

Jest to znaczny wzrost ilości samodzielnie generowanej energii słonecznej.

Jednak to, czy powinieneś zainstalować baterię, zależy od Twojego budżetu, zużycia energii i nie tylko.

Jeśli planujesz zmniejszyć swój ślad węglowy, zaoszczędzić pieniądze lub zmniejszyć domowe rachunki za energię elektryczną, instalacja baterii z systemem 8 kW jest doskonałym pierwszym krokiem. Ale należy również rozważyć dodatkowy koszt instalacji baterii, okres zwrotu kosztów i ile prawdopodobnie zaoszczędzisz w czasie.

Uzyskaj bezpłatną wycenę energii słonecznej

Aby dokładnie zaprojektować idealny system fotowoltaiczny poza siecią i przedstawić wycenę

Jakie są inne układy słoneczne?

Istnieje wiele rozmiarów systemów słonecznych do wyboru, w tym 3 kW, 5 kW, 6 kW, 6,6 kW, 8 kW, 10 kW, 15 kW, 20 kW i inne systemy wytwarzania energii słonecznej. Jednocześnie możemy również dostosować odpowiednie fotowoltaiczne systemy oświetleniowe do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

3kW System Słoneczny

5kW System Słoneczny

10kW System Słoneczny

15kW System Słoneczny

Jak zainstalować system 8 KW

Większość firm fotowoltaicznych jest w stanie zainstalować system dowolnej wielkości, ale będziesz chciał wybrać najlepszego instalatora fotowoltaicznego w Twojej okolicy do tego zadania. Wiele firm fotowoltaicznych zaoferuje bezpłatną konsultację domową lub ocenę lub przynajmniej jakąś bezpłatną wycenę opartą na specyfikę Twojego domu. Zalecamy uzyskanie wycen energii słonecznej od co najmniej trzech firm w celu porównania cen. I pamiętaj, aby zapytać o wszelkie rabaty, rabaty lub wyprzedaże, które firma może oferować.

Sprawdź naszą pracę

Kontakt

Telefon: + 86 18664768716
E-mail: info@lifepo4-energy.com
Room 411, No.26 Qinglan Street, Panyu District, Guangzhou,Guangdong ,China

Jesteśmy zaangażowani w budowanie z czystej energii, aby uczynić naszą planetę bardziej zieloną i lepszą.