Ogniwa pryzmatyczne Lifepo4

Ogniwa pryzmatyczne Lifepo4

Zalety i wady baterii Lifepo4 Prismatic Cells:

Większość Lifepo4 Prismatic Cells, pakowane ze stopu aluminium i stali nierdzewnej, są nawinięte lub laminowane wewnątrz baterii. W ten sposób efekt ochronny na komórkach jest lepszy niż w przypadku baterii litowych z miękkim pakietem i bezpieczniejszy niż w przypadku baterii cylindrycznych Lifepo4 Prismatic Cells.Lifepo4 Prismatic Cells można dostosować do rozmiaru produktu, więc istnieje wiele różnych modeli baterii Lifepo4 Prismatic Cells na rynku, co utrudni ujednolicenie procesu, co skutkuje niskim poziomem automatyzacji i ogromną różnicą monomeru. A cykl życia zestawu baterii Lifepo4 może być niższy niż pojedynczego pryzmatycznego ogniwa litowego.

 

Charakterystyczne różnice między bateriami pryzmatycznymi i cylindrycznymi:

1. Kształt baterii: Pryzmatyczne baterie litowe mogą mieć dowolny rozmiar, podczas gdy baterie soft pack mogą być wykonane cieńsze.

2. Platforma rozładowania: Materiał anody, materiał katody i elektrolit są takie same, więc teoretycznie platforma rozładowania jest również taka sama. Jednak opór wewnętrzny baterii pryzmatycznej jest nieco silniejszy, więc jej platforma rozładowania jest nieco wyższa.

3. Jakość produktu: Technologia cylindrycznych baterii litowych jest tak dojrzała, że prawdopodobieństwo wspólnych wad wtórnych rozcięć dla kawałków biegunów jest niskie. Proces nawijania jest bardziej dojrzały i automatyczny niż proces laminowania, podczas gdy ten ostatni jest nadal półmanualny, więc istnieje niekorzystny wpływ na jakość baterii.

4. Spawanie zakładek: Zakładki cylindrycznej baterii litowej są łatwiejsze do spawania niż pryzmatycznej baterii litowej, a bateria pryzmatyczna jest podatna na fałszywe spawanie, co wpływa na jakość baterii.

5. Pakowanie w grupy: Bateria cylindryczna jest stosunkowo łatwiejsza w użyciu, więc rozwiązanie PACK jest proste, a efekt rozpraszania ciepła jest dobry. Podczas gdy problem rozpraszania ciepła powinien być rozwiązany, gdy bateria pryzmatyczna jest pakowana.